Altcoin Nedir?

Altcoin Nedir?

Altcoin denilen teknoloji, Bitcoin’e rakip değildir. Bitcoin’in şemsiyesi altında yer almakta olan BTC’ye kıyasla daha düşük değerlere sahip coinlerdir. Tabii ki bu coinlerin de blokzincir teknolojisi sayesinde işlem görmeye uygun hale geldiklerini söylemeliyiz. Bunun yanında, belirli bir projeyle kurularak, bir nevi aslında hisse senedi mantığında çalışmaktadırlar.

Bugün kripto para dünyasında, oyuncuları çok daha heyecanlandırmakta olan değerler, tabii ki altcoinlerdir. Neden diye soracaksanız, birçok altcoin gösterebiliriz ki değerlerini 10’a katladılar! Volalitenin bu kadar düşük olmasından ötürü, altcoin yatırımlarında yüksek sıçramalar meydana gelmektedir. Yine tabii ki BTC gibi sınırlı sayıda üretilirler ve daha sonrasında arz-talep dengesine göre değer kazanırlar.

Şimdi altcoinlere ilişkin örnekler verebiliriz. Aslında piyasada şu anda altcoin olarak baktığımızda, 1000’den fazla isim görebiliriz. Ancak bizler cryptofon borsasında işlem görmekte olan coinlerden bahsetmek isteriz. Bugün aslında BTC dışında görmekte olduğunuz her coin için altcoin diyebilirsiniz. Ether ve Litecoin gibi değerleri diğerlerine kıyasla çok daha büyük olan coinler için de aynı şeyleri söyleyebiliriz.

Cryptofon exchange işlemleriyle birlikte, cryptofon borsasında yer alabilirsiniz. Exchange işlemler geçiş işlemleri olmaktadır. Mesela aktif oyuncular çok iyi bilirler ki, altcoinler kendi başlarına çok da bağımsız olan içerikler değillerdir. Yani bugün BTC’ye hepsinin bir şekilde tabiri caizse göbekleri bağlıdır. BTC paritelerinde yaşanacak olan sert düşüş ya da yükselişler, altcoinlere de mutlaka tesir edecektir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Evden Eve Nakliye Siteleri

Evden Eve Nakliye Siteleri

İnternetten Çiçek Siparişi Nasıl Verilir?

İnternetten Çiçek Siparişi Nasıl Verilir?

Müşteri Kitlenizi Genişletmek İçin Doğru Verilere Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Müşteri Kitlenizi Genişletmek İçin Doğru Verilere Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Borsa Ne Demektir? Ne Değildir?

Borsa Ne Demektir? Ne Değildir?

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir