Bakırlarınızı Nasıl Daha Parlak Kılabilirsiniz?

Bakırlarınızı Nasıl Daha Parlak Kılabilirsiniz?

Bakır madeni, sağlıklı olmasından ve tabii ki estetik açıdan da günümüzde tercih ediliyor olmasından ötürü, ön plandadır. Günden güne kullanımında bir artış da söz konusudur. Eskiye kıyasla tabii ki toplum içerisinde bakır madeninin kullanımı çok daha az bir konumda gelmiştir. Ancak insanlar, mutfaklarındaki bu otantik görüntüyü modern mutfak tasarım anlayışı ile aynı çatı altında görmeyi istemektedir. Dolayısıyla mutfaklarımıza yakışan modern tasarıma sahip olan kaliteli bakır tencere kullanımı, gittikçe evlerimize daha hakim olmaktadır. Fakat bakır madeninin kullanımında, bilinçli bir şekilde hareket etmeliyiz. Biliyorsunuz ki bakır belirli bir süreç içerisinde kararmaya başlayacaktır. Kararma, paslanma olarak adlandırılabilir. Hele ki pişirme süreçlerinde kullandığımız bakır madenlerinin kararması sonrasında kullanıma devam ediliyor olması insan sağlığına büyük bir zarar verecektir. O halde bakırlarımızın daha parlak ve ilk günkü gibi sağlıklı olması için hangi yöntemleri izlemeliyiz?

  • Sirke ile temizleyin

Nemli bir bez yardımı ile hafifçe ıslatmış olduğunuz bakır tepsi gibi mutfak ekipmanlarınızı, daha sonrasında sirke damlatmış olduğunuz bu nemli bez ile birlikte iyice ovmaya başlayın. Bakırın kısa bir süre içerisinde parladığına şahit olacaksınız.

  • Limon ve tuz kullanın.

Limon ve tuz kullanımı da bakır ikramlıklar gibi mutfak eşyalarımızın temizlenmesi ve parlatılması söz konusu olduğunda, bir hayli başarılı olmaktadır diyebiliriz. Limonu ikiye bölüp tuza batırınız. Sonrasında bu limonu kullanarak bakır eşyalarınızı temizleyiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Banyo Tartışması

Banyo Tartışması

Kalite ve Konforun Adresi

Kalite ve Konforun Adresi

Enkay İnşaat’tan Fetih Projesi

Enkay İnşaat’tan Fetih Projesi

Avcılar Şehirlerarası Taşımacılık

Avcılar Şehirlerarası Taşımacılık

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir