Burun Estetiği Sonrası Asimetrik Görünüm

Burun Estetiği Sonrası Asimetrik Görünüm

Estetik operasyonu geçirmiş kişilerde belirli birtakım istenmeyen durumlara şahit olabiliyoruz. Tabii ki haberlere baktığımızda çok korkunç birtakım sonuçlar görsek de işin aslı o kadar kötü değildir. Bugün özellikle Türkiye, ciddi anlamda estetik cerrahisinde ilerleme katetmiştir. Bu açıdan, şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Bişektomi , meme büyütme, dudak dolgunlaştırma ya da diğer her türlü estetik operasyonlarında, önemli ölçüde başarı sahibiyizdir.

Estetik operasyonları tabii ki tek bir operasyondan oluşmayabilir. Kapalı burun estetiği ameliyatları ile birlikte yapılan düzeltmeler, bazen daha sonrasında geriye dönebilir. Bunun en büyük sebebi, burnun kıkırdak yapısının son derece hassas olmasıdır. Anlık şekil vermelere karşı da dirençli olmasıdır. Ve nadir de olsa belirli eskiye dönüşler yaşanabilmektedir. Bunlar hekimler tarafından öngörülmekte olan süreçlerdir.

Burun estetiği sonrasında şikayetler daha çok fonksiyonel olmaktadır. Nefes almada güçlük ya da burun tıkanıklığı bunların başında gelmektedir. Ancak bunun yanı sıra estetik açıdan da şikayetlere tanık olabiliyoruz. Mesela asimetrik bir görüntü sıklıkla üzerinde durulan şikayetler arasında olabiliyor. Böyle bir sorun ile karşılaştığımız zaman, revizyon burun estetiği operasyonlarını hekimlerimizden talep edebiliyoruz.

Operasyonlarımız öncesinde mutlaka araştırma yapmayı ihmal etmiyoruz. Doğru ve güvenilir bir cerrah tercihinde bulunmalıyız. Kendimizi, burnumuzu, güzelliğimizi emanet etmiş olduğumuz hekimlerin kendilerini bu işte kanıtlamış olduklarını doğrulamalıyız. Şunu da son cümlemiz olarak belirtmek istiyoruz. İkinci bir operasyona ihtiyaç çok nadir durumlarda görünmektedir. Uzman cerrahlarla birlikte çalıştığınız sürece bu sorunlarla karşılaşma oranınız sadece yüzde 5-10 gibi değerlerdir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kaş Kaldırma Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kaş Kaldırma Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bursa Termal Spa Rezervasyon

Bursa Termal Spa Rezervasyon

Lazer Tedavisi İle Lekelere Son

Lazer Tedavisi İle Lekelere Son

Şişli’de Protez Saç Alanında Dünya Markası: Oscar Hair Protez Saç Merkezi

Şişli’de Protez Saç Alanında Dünya Markası: Oscar Hair Protez Saç Merkezi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir