Green Card Nasıl Alınır?

Green Card Nasıl Alınır?

Green Card, Amerika’da süresiz yaşamak ve çalışmak isteyenlerin başvuru yaptığı bir kimlik belgesidir. Peki, Green Card nasıl alınır?

Green Card için her yıl binlerce insan başvuruda bulunuyor. Green Card, ABD’de süresiz olarak yaşamak ve çalışmak isteyenlerin başvuru yaptığı bir kimlik belgesidir. Daimî ikamet kartı olarak da bilinen Green Card, Türkçe’de “Yeşil Kart” olarak adlandırılmaktadır. Göçmen vatandaşlar için yasal bir oturma iznidir. Green Card başvuru sonuçları Birleşik Devletler Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri tarafından belirlenmektedir. Ancak Green Card herkesin kolayca alabildiği bir belge değildir. Bu yüzden profesyonel bir hizmet alarak Green Card sahibi olabilirsiniz.

EB 5 Vizesi, yabancı yatırımcı ya da girişimcilerin başvuru yaptığı bir programdır. ABD’de iş kurmak isteyen kişiler EB-5 vizesine başvuru yapabilir. Aynı zamanda ABD’ye yatırım yaparak kendiniz, eşiniz ve varsa çocuklarınız için Green Card başvurusunda bulunabilirsiniz. EB-5 vizesine sahip olan çoğu kişi ABD’ye ikamet etmek için Green Card alıyor. EB-5 vizesi, göçmen vizesi sınıfında yer almaktadır. Bu vizeyi almak için 1.000.000 $ yatırım yapılması gerekmektedir.

E2 Yatırımcı Vizesi

Amerika’ya turist olarak giderek nasıl bir iş kuracağınızı veya nasıl bir yatırım yapacağınızı belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda E2 vizesine sahip kişilerin 21 yaşından küçük çocukları var ise ABD’de yaşama hakkına sahip olurlar. Bu vize türünün en avantajlı yönü ise yatırımcı olarak ABD’ye gelen göçmen kişilerin çocuklarının ABD vatandaşlarından ayırt edilmeksizin Amerika’da yaşamasıdır. Peki, E2 vizesi nasıl alınır?

E2 vizesi için başvuru yapan yatırımcının eşi ve 21 yaş altı çocukları bu vizeden faydalanarak ABD’de yaşayabilir. Aynı zamanda G-28 ve DS-160 formunu doldurarak vize ücreti ödenmelidir. Daha sonra bu belgeler Ankara ABD Büyükelçiliği’ne gönderilerek başvuru sonucu beklenmelidir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vizesi Danışmanlık

İngiltere Vizesi Danışmanlık

Osgb ile Sorunsuz ve Verimli İş Yerleri

Osgb ile Sorunsuz ve Verimli İş Yerleri

Rusça Dil Okulları

Rusça Dil Okulları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir