İmplantların Ömrü Ne Kadardır?

İmplantların Ömrü Ne Kadardır?

İmplant diğer tedavi yöntemlerine kıyasla her zaman çok daha başarı oranı yüksek tekniklerden bir tanesi olmuştur. Kaplama, köprü gibi yöntemlere kıyasla daha uzun ömürlüdür. Dahası, komşu dişlere herhangi bir şekilde temasının bulunmamasından ötürü, konforludur. Dayanıklı olması, doku dostu olması, vücut tarafından kabul edilmesini sağlamaktadır. Yemek yerken ya da konuşurken orijinal dişlerinizin vermiş olduğu rahatlığı vermektedir. Bütün bu olumlu taraflarıyla birlikte, diğer tedavi yöntemlerine göre biraz daha pahalı olabilmektedir.

Kullanılmakta olan malzemelerin ithal olması, ülkemiz gelir seviyesinin ne yazık ki istenilen miktarlarda olmaması sebebiyle, implant tedavileri pahalı olarak yorumlanmaktadırlar. Titanyum malzemesinin hiç de ucuz bir malzeme olmadığını da bu noktada hatırlatma ihtiyacı hissediyoruz. Bütün bu süreç sebebiyle hastaların belirli bir bütçe ayırmaları gerekebiliyor. Dolayısıyla hastalar, yapacakları bu masrafların sonucu olarak, implantları ne kadar süre boyunca sorunsuz olarak kullanabileceklerini merak etmektedirler.

Diş estetiği konusunda olumlu etkileri olan implant tedavisi, genel olarak ağız içerisinde 30 yıla kadar kullanılabilmektedir. Son derece uzun ömürlüdür diyebiliriz. Diğer yöntemlere kıyasla da farkını göstermektedir.

Eğer diş eksikliğiniz bulunuyorsa, yapmanız gereken şey diş hekimine görünmektir. Bu işlemi ne kadar geciktirirseniz o kadar farklı sorunlarla birlikte de mücadele etmeniz gerekecektir. Ortodonti sorunlarınızın da oluşmasını önleyebilmeniz için mutlaka diş hekimlerinden randevu almanız önemlidir. Ağrısız sızısız bir biçimde başarı oranı yüzde 98 olan tedavinizi uzman hekiminizden talep edebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kaş Kaldırma Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kaş Kaldırma Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bursa Termal Spa Rezervasyon

Bursa Termal Spa Rezervasyon

Lazer Tedavisi İle Lekelere Son

Lazer Tedavisi İle Lekelere Son

Şişli’de Protez Saç Alanında Dünya Markası: Oscar Hair Protez Saç Merkezi

Şişli’de Protez Saç Alanında Dünya Markası: Oscar Hair Protez Saç Merkezi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir