İnternetten Çiçek Siparişi Nasıl Verilir?

İnternetten Çiçek Siparişi Nasıl Verilir?

Doğada saymakla bitmeyecek türde olup günlük hayatımızda da birçok faydasını gördüğümüz yabancı ot sınıfı içerisinde yer alan çiçekler her açıdan bizlere büyük getiri sağlamaktadır. Dünyada bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre yaklaşık olarak 25 binin üzerinde çiçek türü bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ülkemizde pek çok bitkinin gen merkezi olmasının yanında bazı endemik türlerin de bulunduğu coğrafik bölgeler içerdiği için açıkçası çok şanslı bir konumda yer almaktayız. Şimdilerde dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer alan ülkeler özellikle tedavide bitkisel kaynaklara yönelmiş durumdadırlar.

Tedavide kullandıkları ilaçların önemli bir kısmını doğal kaynaklı ilaçlar oluşturmakta ve genellikle bunlardan yararlanmayı tercih etmektedirler. Şu an gelişmiş ülkelerde çiçeklerden elde edilen doğal kaynaklı ilaçların kullanımı %60 iken bu oran gelişmekte olan ülkelerde %4 oranındadır. Bugün Türkiye florasında 9000’in üzerinde bitki türü olduğu kabul edilmekte ve bu bitkilerin 1000’e yakın civarı ilaç ve baharat bitkileri olarak bilinmektedir. Dünya üzerinde yaşam standardı yükselmeye devam ettikçe tüketim de artmakta ve ihtiyaçlar git gide çoğalmaktadır. Bu artış tıbbi ve aromatik bitkiler için de geçerli olmaktadır.

Bu bitkilerin tüketim alanları çok geniştir ve en önemli kullanım alanları parfüm, kozmetik, ilaç, diş macunu, sabun, şeker sanayi olarak sıralayabilmek mümkündür. Çiçekçilerde bahsetmiş olduğumuz yabani ot ve çiçekleri toplayarak insanlar için kullanışlı hale getirebilir ve kendi açılarından da büyük kazançlar elde edebilirler.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Evden Eve Nakliye Siteleri

Evden Eve Nakliye Siteleri

Altcoin Nedir?

Altcoin Nedir?

Müşteri Kitlenizi Genişletmek İçin Doğru Verilere Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Müşteri Kitlenizi Genişletmek İçin Doğru Verilere Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Borsa Ne Demektir? Ne Değildir?

Borsa Ne Demektir? Ne Değildir?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir