Norveç Vize İşlemleri

Norveç Vize İşlemleri

İş toplantıları veya görüşleri için ön plana sıklıkla ziyaret edilen Norveç aynı zamanda da tatil içinde tercih edilmektedir. Norveç ile Türkiye arasında vize antlaşması bulunmamaktadır. Ayrıca Shengen üyesi olduğu için vize zorunluluğu bulunmaktadır.

Peki, Norveç vizesi nasıl ve nereden alınır diyorsanız eğer öncelikle İstanbul veya Ankara’da bulunan konsolosluklara gerekli evrakları ileterek başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurularınızda sunmuş olduğunuz evrakların doğru ve eksik olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Ret yemeniz vize sürecinizi daha da zor bile hale sürükleyebilir.

Norveç Vizesi Süreci

Başvuru yapmanız ile birlikte akıllara gelen Norveç vizesi kaç günde, ne kadar zamanda çıkar sorusudur. Ülkeye daha önce giriş yaptıysanız eğer başvurularınız değerlendirildikten 3 gün sonra vizeniz çıkmaktadır. Eğer yeni gideceksiniz birazcık beklemeniz gerekmektedir. Ülkeye yeni giriş yapacak bireylerin vizesi 15 gün içerisinde verilmektedir. Sunmuş olduğunuz belgelerde ve başvurularda herhangi bir sorun olursa bu süreç 1 aya kadar uzamaktadır. Shengen üyesi olduğu için giriş vizenizi aldıktan sonra diğer üye ülkeleri de ziyaret edebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos 3 Duo Elektronik Sigara

Iqos 3 Duo Elektronik Sigara

Özel Tasarım Dış Cephe Modelleri

Özel Tasarım Dış Cephe Modelleri

Paslanmaz Mutfak Ekipmanları

Paslanmaz Mutfak Ekipmanları

Dış Cephe Kaplama Çeşitleri

Dış Cephe Kaplama Çeşitleri

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir