Özel Tasarım Bindallı Modelleri

Özel Tasarım Bindallı Modelleri

Osmanlı döneminin vazgeçilmez kostümlerinden bindallı modelleri günümüzde de çok tutuluyor. Son zamanların dizilerine baktığımızda birçok dizideki oyuncular, dönemi yansıtmak adına bindallı giyiyor. Siz de takdir edersiniz ki harika bir görsel şölen sunuyor izleyiciye. Tasarım bindallı modelleri ile siz de en az dizilerdeki oyuncular kadar güzel olabilirsiniz. Hayalinizde canlandırdığınız bindallı modelini çıkartın, günün şık hanımı siz olun.

Kına Gecesinde Kaftan

Kaftanlar şimdi günümüzde kına gecelerinde, özel gecelerde kullanılıyor. Ancak Osmanlı döneminde durum biraz daha farklıymış. Osmanlı döneminde kaftan giyecek kızın düğün elbisesiydi. O dönemlerde düğünde kaftan giyiliyordu. Ve düğün sonrası ev ziyaretlerine kaftan ile gidiliyordu. Ancak zaman içinde bu değişikliğe uğramış. Eski dönemlerde kaftan kırmızı, mor, lacivert renkte iken, zamanla beyaza dönüşmeye başlamış ve düğünlerde gelinlik giyilmeye başlanmış.

Bindallı ve Zarafet

Bindallı zarafetin simgesidir. Zarif genç kızlar, hanımlar bindallı giyerek içinde çok daha rahat ederler. Ten ve saç rengine göre farklı renklerde bindallı modelleri seçebilirler. Farklı motifleri seçebilir. Altın sırma bindallı seven hanımlar, istedikleri şekilde işlenmiş altın sarması bindallı ile geceye renk katacaktır. Altın sarısı dışında gri gümüşi ip ile işlenen bindallıya da rağbet oldukça fazladır. Renkler ve zevkler tartışılmaz. Bu yüzden her kadının zevki başkadır. Ne çeşit bindallı istiyorsanız, piyasada bulmanız mümkün. Buna göre ayağınıza giyeceğiniz çarığın rengi de önemlidir. Bindallıya uyum sağlaması gerekir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Sanal Ofis Avantaları Nelerdir?

Sanal Ofis Avantaları Nelerdir?

Kanvas Tablo ve Diğer Tablolar

Kanvas Tablo ve Diğer Tablolar

Hiza Yapı Dekorasyon Şirketi

Hiza Yapı Dekorasyon Şirketi

Kumaş Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kumaş Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir