Sağlıklı Kaliteli Cami Halısı

Sağlıklı Kaliteli Cami Halısı

Camiler, Türk Kültürü içerisinde ama genel olarak İslam Kültür Ve Medeniyet’i içerisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Mimari planlamasından inşaat yapım tekniklerine kadar Camiler üzerinde çok uzun süreli bir düşünsel üretimden söz edebiliriz. Mimar Sinan’a tam da bu konu hakkında işaret etmek, anmak yerinde olacaktır.

Birçok insanın bir araya gelerek ortak bir inanç temelinde buluşup, vakitlerini beretekli bir şekilde değerlendirdikleri Camiler; minare, kubbe gibi önemli sayılacak parçalarıyla ön plana çıkarken, iç yapısıyla da belirli bir huşuluğu içermektedir. Bu açıdan Cami halısı başlığından da bahsetmemiz kaçınılmazdır. İnsanların toplu olarak bir araya gelip ibadetlerini gerçekleştirmiş oldukları Camilerde, cami halılarının yeri de son derece önemlidir.

Tabii ki cami halıları yalnızca kişiler üzerinde uyandırmış olduğu huşu ile anılamayacak kadar geniş detayları içermekte olan bir konudur. Çünkü cami halıları aynı zamanda –pandemi dönemini de sayarsak- mikrop tutmaya çok elverişli, mikropların yayılmasına imkan tanıyan bir detay olmaktadır.

Dolayısıyla antibakteriyel ve kolay temizlenmekte olan yün cami halısı seçimi önemlidir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de uzun süreli dayanıklılık vaat etmekte olan sık dokunmuş cami halılarının tercih edilmesidir. Kısa süre içerisinde rengini kaybetmeden, solmadan kullanıma uygun olması açısından sık dokulmuş olan cami halılarını tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Ve mutlaka antibakteriyel olarak halıları tercih etmekte yarar vardır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Banyo Tartışması

Banyo Tartışması

Kalite ve Konforun Adresi

Kalite ve Konforun Adresi

Enkay İnşaat’tan Fetih Projesi

Enkay İnşaat’tan Fetih Projesi

Avcılar Şehirlerarası Taşımacılık

Avcılar Şehirlerarası Taşımacılık

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir