Gana’ya Gideceklere Tavsiyeler

Gana’ya Gideceklere Tavsiyeler

Birçok insan tatilini değerlendirmek üzere artık farklı ülkeleri tercih etmektedir. Günümüzde insanlar yurt dışında merak ettikleri ülkelere giderek oralarda tatillerini daha ekonomik fiyatlara yapabilmektedirler. Son yıllarda belki birçoğumuzun bile adını duymadığımız gelişmekte olan ülkelerden Gana tatil için en avantajlı ülkeler arasında gelmektedir. Gana gezi rehberi çalışmalarına son zamanlarda büyük ağırlık vererek turizmi canlandırmayı hedeflemektedirler.

Gana Vizesi İçin Ne Yapmalı?

Gana gezi rehberi için birçok alanda girişimleri hala devam etmektedir. Gana geçmiş tarihi güzellikler, denizi, kumsalları, kültürel miraları ile sayısız gezilecek yerleri bulunan ender ülkelerden biridir. Gana birçok insanın gitmeyi aklına bile getiremediği ülkelerden olup, ülke turizm alanında kendini geliştirmek için birçok adımı daha yeni yeni atmaktadır. Bu amaçla Gana vizesi alma gereği duymadan ülkemizden turist olarak belirli bir süre kalmak şartı ile Gana’ya vizesiz olarak giriş yapılabilmektedir. Gana her ülkeye vizesiz giriş hakkı vermemektedir. Gana vizesi almak için ilgili konsolosluklara müracaatların yapılması gerekmektedir.

Gana Uçak, Gemi ve Tren Bileti

Ülkemizden Gana’ya direk Gana uçak bileti bulunmamaktadır. Ülkemizden direk olarak fildişi sahillerine, oradan karayolu ile Gana’ya ulaşmak olanaklıdır.

Gana’da Gezilecek Tarihi ve Turistik Yerler

  • Maokola market: Mokola market Gana’nın sembollerinden biri olup Gana da gezilecek yerler sırasında ilk başlarda gelmektedir. Ülkenin en büyük marketlerinden olan Makola’ya uğrayarak Gana kültürü hakkında bilgi sahibi olabilir ve yerel halk ile tanışma fırsatları bulabilirsiniz.
  • Christianborg kalesi: Yer altı zenginlikleri ile ünlü ülke birçok ülkenin sömürgesinde kaldığı için, christianborg kalesinin önemi fazladır. Kale içerisinde savaş dönemine ait kalıntılar ve kültürel miraslar sergilenmektedir.
  • Deniz feneri: Deniz feneri ülkenin simgelerinden birisidir. Gana da gezilecek yerler arasına mutlaka burayı da dâhil etmelisiniz. Müze şeklinde dizayn edilen fenerde tarihi ve savaş ürünleri sergilenmektedir.
  • Gana sahilleri: Gana sahilleri tertemiz kumsalları ve sıcacık denizi ile doğa ile adeta iç içe yerleşmiş gibidir. Yemyeşil iklimi ile bol oksijenli Gana sahillerine mutlaka uğrayıp denize girmelisiniz.

Gana’da Yenilecek Yemekler Listesi

Gana yemek kültürü bakımından çok farklı tatlar bulunmamaktadır. Deniz ürünlerinin ağırlıkta olduğu yemek kültürlerinde en önemli gana yemekleri fufu ve tatlı patates yemekleridir. Gana yemekleri ile çok öne çıkamasa da içki alanında dünyaca üne sahiptir. Palm ve pito şarapları ülkenin dünyaca ünlü şaraplarıdır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos 3 Duo Elektronik Sigara

Iqos 3 Duo Elektronik Sigara

Özel Tasarım Dış Cephe Modelleri

Özel Tasarım Dış Cephe Modelleri

Paslanmaz Mutfak Ekipmanları

Paslanmaz Mutfak Ekipmanları

Dış Cephe Kaplama Çeşitleri

Dış Cephe Kaplama Çeşitleri

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir